Tabliczki do znaków drogowych T-28

Warto zauważyć, że informacje znajdujące się na znakach drogowych mogą zostać uzupełnione. Do tego celu służą specjalne tabliczki. W sumie występują 34 rodzaje tabliczek do znaków drogowych. Ich przykładem mogą być tabliczki do znaków drogowych T-28.

Zadaniem tego typu tabliczek jest poinformowanie wszystkich kierowców, że za przejazd daną drogą należy uiścić stosowną opłatę. Te tabliczki są umieszczane wraz z następującymi znakami drogowymi: D7 oraz D9. Znak D7 oznacza autostradę, natomiast znakiem D9 oznacza się drogę ekspresową. Warto wiedzieć, że istnieje wariant tych tabliczek. Są to tabliczki do znaków drogowych T-28a. Te tabliczki mają wskazywać na miejsce, w którym następuje koniec fragmentu drogi, za przejazd którym należy zapłacić stosowną kwotę pieniężną. Tabliczki T-28a są umieszczane na samym wstępie darmowego odcinka autostrady lub drogi ekspresowej, który jest kontynuacją drogi płatnej. Te tabliczki posiadają niebieskie tło na którym znajduje się przekreślony biały napis płatna.

Witaj na moim serwisie! Portal powstał abym mógł się z wami dzielić moją pasja i doświadczeniem związanym z dziedzina motoryzacji. Zapraszam do aktywnego śledzenia bloga, czytania i komentowania !